Катехитично-педагогічний факультет

55000
Foreign Followers
60
Certified Teachers
2240
Students Enrolled
215
Complete Courses

Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи:

христячи їх в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа;

навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав»

(Мт. 28, 19-20)

Історія

Від самого першого моменту існування Церкви катехизація вважалася чи не найголовнішим завданням. Саме його виконанню присвячені чисельні зібрання священників, єпископів, мирян. Неодноразово скликалися Синоди єпископів католицької церкви, на яких у різні історичні епохи розглядалися питання катехизації або навчанню правд християнської віри. Кожен період мав свої особливості, труднощі і досягнення.

Як зазначає св. Івана Павло ІІ у «Поученні про катехизу в наш час», важливим елементом катехизи є «тайна Христа», тобто катехизувати – це вести когось до цієї тайни. Кожен, хто береться за таке складне завдання, повинен передавати не свою науку, а Ісуса Христа, правду, якою Він сам є: «Я – путь, істина і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через мене» (Ів. 14,6).

Метою кожного, хто береться за таке складне, але вкрай важливе завдання – привести інших до Христа: «Моя наука не моя, а того, хто послав мене» (Ів. 7, 16). Щоб могти так сказати, потрібно бути у тісному зв’язку з Христом.

Історія

У першому вірші книги Діянь апостолів читаємо, що «Ісус робив і навчав» (Ді. 1, 1). Саме таким у більшості випадків постає перед нами образ Ісуса Христа – Учителя. Він не просто навчав, а робив, показував приклад: Його слова, Його притчі, Його повчання неможливо відділити від Його життя. «У цьому значенні і ціле життя Христа було постійним навчанням: Його мовчанки, Його чуда, Його вчинки, Його молитва, Його любов до людини, Його любов до малих і убогих, Його свобідна, повна готовність віддати себе в жертву на хресті за спасіння світу, Його воскресіння є здійсненням Його слів і за вершенням об’явлення» (CT,9). Тому для всіх катехитів Ісус Христос – Учитель є прикладом як потрібно поступати.

Звісно, що самому складно осягнути усі основи навчання передавання віри і майже неможливо. Саме з цією метою організовані катехитично-педагогічні курси. Усі охочі вчитися зможуть опанувати основи богослів’я, катехитики, педагогіки, психології та інших допоміжних наук. А що є більш важливим – це отримають цілісну формацію, щоб могти сміло сказати: «Моя наука не моя, а того, хто послав мене» (Ів. 7, 16). Нашою метою є також допомогти розвинути таланти і навчити ділитися ними з іншими.

Наш катехитично-педагогічний факультет є відкритий для всіх, хто не тільки буде катехизувати на парафії, але хто прийде просто поглибити свої знання, свою віру. Щоб могти відповісти на різні потреби абітурієнтів, ми запровадили різні напрямки формації лідерів християнських спільнот і є відкриті на нові виклики і завдання, які перед нами ставить Церква.

Мета навчання:

  • духовна і богословська формація християн;
  • навчання і підготовка катехитів;
  • формація вчителів католицьких закладів освіти та освітніх установ християнського спрямування.
  • формація мирян для служіння у різних парафіяльних спільнотах в інтелектуальному, духовному, душпастирському напрямах.

Для кого призначений катехитично-педагогічний факультет?

Факультет  призначені для усіх, хто прагне поглибити свої знання про Бога, світ, а також зміцнити християнське бачення реальності.

Навчання на катехитично-педагогічному факультеті впроваджує в активне церковне життя, допомагає розпізнати власне християнське покликання та підготуватися до відповідального й активного виконання ролі християнського лідера парафіяльної спільноти.

 

Що пропонуємо?

Навчання на катехитично-педагогічному факультеті Івано-Франківського Богословського університету триває 3 роки.

Після закінчення трирічного навчання випускники отримують диплом церковного зразка (державою не визнається). Охочі отримати диплом повинні скласти екзамен з богослів’я.

Після 1-го року навчання можна обрати спеціалізацію:

  • катехитика
  • євангелізація
  • організація парафіяльної праці

Також є можливість навчатися за сертифікатними програмами:

  • християнська журналістика

Тематика сертифікатних програм чи напрямів спеціалізації може змінюватися, орієнтуючись на потреби Церкви, але обов’язково є погоджена Аріхєпископом і Митрополитом.

 

Що після навчання?

Випускник катехитично-педагогічного факультету зможе працювати катехитом на парафії, бути провідником парафіяльних мирянських спільнот. Також зможе євангелізувати на різних рівнях. Може працювати в редакціях релігійних засобів масової інформації, брати участь у різних громадських організаціях, спілках, асоціаціях, що пропагують християнські цінності.